VARHAN Bilişim
VARHAN Bilişim
Hizmetlerimiz

Web Tasarımı

* Web Tasarımı Giriş
* Statik Website
* Flash Website
* E-Dergi Website

 

Web Yazılımı

* Web Yazılımı Giriş
* İçerik Yönetimi (CMS)
* Ziyaretçi İstatistikleri
* Forum Entegrasyonu

 

Elektronik Ticaret

* Elektronik Ticaret Giriş
* Standart Elektronik Ticaret
* Gelişmiş Elektronik Ticaret
* Online Ödeme Entegrasyonu

Multimedya

* Multimedya Giriş
* İnteraktif CD, DVD
* Kiosk, ATM
* Digital Board

 

Mobil Uygulama

* IOS ve Android Uygulama

 

Web TV

* Webtv kurulumu

.Ka-band canlı yayın

 

Bir web sitesi plan, proje ve tasarım kriterlerinden başlayarak bir çok alt kriterler ile bitiriliyor.

Aklınızda bir web sitesinin yapımı sadece şablon çizimi ve sonrasında şablonun web ortamına aktarılarak içerisine mevcut içeriklerin yerleştirilmesi gibi işlemler ile gerçekleştirildiği bulunuyorsa bu yazımızı okuduktan sonra fikrinizi değiştirebilirsiniz.

Bir web sitesini yapmak ekip performansı gerektiren bir iştir.

Bu ekip performansında verilen zaman, yaşam ve sağlıktan harcanılan enerji, hizmetin gerçekleştirilmesi için kullanılan elektrik, telefon ve bilgisayar gücü gibi teknolojik imkanlar ve daha bir çok kriter bulunuyor.

Bir web sitesi yapılırken aşağıdaki aşamalar gerçekleşiyor.

* Web sitesi yapımında ilk olarak web uzmanları tarafından plan ve projelendirme gerçekleştiriliyor.
* Web uzmanları plan ve proje çerçevesinde yapılan analiz ve araştırma çalışmaları sonucu web sitesinin dil seçimi vb. gibi hangi teknolojiler ile oluşturulacağını kararlaştırılıyor. Bu aşamalar web sitesinin hangi kodlama dili ile yazılacağı, tasarımın nasıl olabileceği, web sitesinin içerisinde kullanılacak teknolojiler, web sitesinin barındırılacağı hosting altyapısı, domain seçimi ve reklam kriterleri gibi daha bir çok aşamadan oluşuyor.
* Daha sonrasında web sitesinin ara yüzü bir tasarım ekibi tarafından hazırlanıyor.
* Ara yüz tasarımı bittikten sonra yapılan çalışma tasarım ekibi tarafından web ortamına aktarılıyor. Bu aktarma bir web programlama ekibinin belirlediği kriterler doğrultusunda gerçekleştiriliyor.
* Web programlama ekibi aktarılan ara yüzü dinamik olarak geliştirmeye başlıyor. Bu aşamalar ara yüzün çalışabilmesi için yazılan kodlar ile gerçekleştiriliyor. Kod yazma yerine göre günler veya haftalar alabiliyor.
* Bu aşamalardan sonra uzman bir web ekibi web sitesinin internet kullanıcısı ile olacak görsel iletişimi, sitenin etkinliği, sitenin sürekli çalışabilirliğinin sağlanması, sitenin hızlı ve rahat çalışabilmesi konularında analiz ve testler yapıyor.
* Video, resim ve makale gibi görsel ve metinsel içerik düzenleme ve geliştirme konularında uzman bir ekip gerekiyorsa web sitesinin formatına uygun içerik hazırlama veya düzenleme işlemlerini yapıyor.
* Görsel ve metinsel içerik oluşturma uzmanları hazırlanan tüm verileri daha sonrasında web sitesine yerleştiriyor.
* Hosting ve domain konularında uzman bir başka teknik ekip web sitesinin 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet verebilmesi için gerekli altyapıyı hazırlıyor.
* Bu teknik ekip aynı zamanda web sitesinin güvenliği konularında büyük bir sorumluluğu üzerine alıyor. Alınan sorumluluk web sitesinin güvenlik açıklarından ve doğabilecek tüm zararlardan sorumlu olmayı kapsıyor. Buda bir sorun karşısında hukuki sorumluluk altına girmek anlamına geliyor.
* Bir reklam ekibi gerekiyorsa web sitesi yaptıran firmaya nasıl reklam vermesi gerektiği ve satışlarını nasıl arttırabileceği konusunda bilgiler veriyor.
* Ek olarak web sitesini yapan web tasarım firması müşteri firmanın çalışanlarının web sitesine tam anlamı ile alışma süresine kadar telefonla danışmanlık hizmeti de veriyor.

Bütün bu aşamalarda muazzam bir ekip performansı sergileniyor.

Teknik olarak harcanan zaman, uzun yıllar birikiminde kazanılmış bilginin en iyi şekilde değerlendirilmesi, elektrik, telefon ve bilgisayar gibi teknolojik imkanların kullanılması, araştırma ve analiz çalıştırmaları, altyapının sağlanması ve alınan sorumluluklar gibi kriterler ne kadar büyük bir çalışma ve özveri içerisinde bulunulduğunu gösteriliyor.

Düşünülürse bir web sitesinin yapımı hiçte kolay değil şeklinde gözüküyor. Buda verilen hizmetin ucuza mal olmadığı ve profesyonel bir ekip anlayışı gerektirdiğini hatırlatıyor.

VARHAN Bilişim
VARHAN Bilişim
VARHAN Bilişim

(c) 2008 - 2009 VARHAN Bilişim Teknolojileri Reklamcılık Yazılım ve Danışmanlık Ltd. Şti.

E-mail: info@varhan.com

VARHAN Bilişim